Giba Tour Tatil Acentesi
Doğu Anadolu Turu


1.GÜN:SAKARYA, ERZİNCAN
Akşam saat 21.00 de belirlenen yerde buluşma ve Erzincan’a hareket.
2.GÜN:ERZİNCAN - ERZURUM
Erzincan’a varış. Kısa bir şehir turundan sonra farklı su kaynakları Ekşisu ve Horhor’un gezilmesi ve Erzurum’a hareket. Yol üzerindeki Tercan - Mama Hatun Türbesi ile Kervansarayı’nın görülmesi ve Erzurum’a varış. Erzurum’da; Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası, Oltu Taşı üretim ve pazarlaması yapılan Taş Han, Yakutiye Medresesi (Müze), Üç Kümbetler, Erzurum Kalesi ve eski evlerin görülmesi ve otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3.GÜN:ERZURUM - KARS
Kahvaltı sonrası hareket. Yolumuz üzerindeki Çobandede Köprüsü ‘nün gezilmesinden sonra Kars’ta yürüyerek yapacağımız şehir turunda; Kars Kalesi, Oniki Havari Kilisesi, Osmanlı Köprüsü ve Hamamı, Rus dönemi taş yapıların ( Defterdarlık Binası, Saglık Müdürlüğü, Belediye’nin) görülmesi. Daha sonra içinde Akçakale Adası’nın olduğu Çıldır Gölü’nün görülmesinden sonra Şeytan Kanyonu, Şeytan Kalesi ve Aktaş Gölü’nün üstten seyredilmesi ve Kars’a dönüş. Akşam yemeği ve konaklama Kars’taki otelimizde.
4.GÜN:ANİ HARABELERİ-DOĞUBEYAZIT
Kahvaltı sonrası Kars Ani Harabeleri’nde: Katedral, Tigran Honents Kilisesi, Ana Cadde,Ebu’l Manuçer Camii, Kervansaray, sur ve kapıların gezilmesi ve Iğdır’da kısa bir moladan sonra Doğubeyazıt’a hareket. Yolumuz üzerinde Büyük ve Küçük Ağrı Dağları’nın uzaktan görüntülenmesi. Doğubeyazıt’a varış. Çarşıların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Doğubeyazıt’taki otelimizde.
5.GÜN:İSHAK PAŞA SARAYI, VAN
Kahvaltı sonrası İshak Paşa Sarayı’nın gezilmesinden sonra Van’a hareket.Yol üzerinde Muradiye Şelalesi’nin görülmesi. Eski Van Kalesi ve Eski Van Kenti’nin gezilmesinden sonra otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama Van’daki otelimizde konaklama.
6.GÜN:GEVAŞ, AKDAMAR ADASI, AHLAT, TATVAN
Kahvaltı sonrası Gevaş’tan binilecek tekneyle Akdamar Adası’na hareket. Adanın ve Akdamar Kilisesi’nin gezilmesinden sonra Tatvan üzerinden Ahlat’a hareket. Tarihi Ahlat Mezarlığı, Emir Bayındır Kümbeti, Çifte Kümbetler, Ulu Kümbet ile bastoncuların gezilmesi. Akşam yemeği ve konaklama Tatvan’daki otelimizde.
7.GÜN:NEMRUT DAĞI, BİTLİS, ELAZIĞ
Sabah erken saatlerde alınan kahvaltı sonrası Nemrut Dağı’na minibüslerle çıkış. Nemrut Krater Gölleri ile buhar deliklerinin gezilmesinden sonra Bitlis’e hareket. Bitlis’de İhlasiye Külliyesi ile Etnoğrafya Müzesi’nin gezilmesi ve Elazığ’a hareket. Harput’ta Kale, Ala Mescid, Kurşunlu Camii, Eski Hamam ve Ulu Cami’nin gezilmesinden sonra Elazığ’daki otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
8.GÜN:MALATYA, SAKARYA
Kahvaltı sonrası Malatya’da Şire Pazarı ve Kernek Meydanı’nın gezilmesinden sonra Ankara’ya hareket. Dönüş yolunda Karatay Han’ın gezilmesi. Akşam saat 22.00 sularında Sakarya’ya varış.
Ücrete Dâhil Olanlar
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Otelde konaklama
Otelde alınan akşam yemeği
Otelde alınan sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Gibatur ikramları
Gezi hizmet bedeli
Otoparklar
Sigorta
Rehberlik
Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm yemekler
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
 
Pro WEB