Giba Tour Tatil Acentesi
GAP Turu


1. GÜN Buluşma Noktaları, Hareket
Gezimizin ilk günü Sakarya’da belirlenen yerde toplanma ve hareketle gece yolculuğumuz başlıyor. Sabah erken saatlerde verilen kahvaltı molası sonrası (Ekstra), Toros Dağları’nı Gülek Boğazı’ndan geçerek Gaziantep’e ulaşarak turumuza başlıyoruz. Rotamızda; Sedef Kakma Atölyesi, Gaziantep Zeugma Mozaik Müzesi, Medusa Evi (Taş Ev), Eski Antep Çarşılarında serbest zaman bulunuyor. Ardından otelimize hareket. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
2. GÜN Birecik, Halfeti Tekne Turu, Rum Kale, Harran, Ulu Cami, Balıklı Göl, Hz. İbrahim’in Makamı, Ayn-ı Zeliha Gölü, Ekstra Sıra Gecesi
Sabah 07,00’de aldığımız kahvaltı sonrası rotamızda; Birecik*, Kelaynak Kuşları (Milibis Baldibis) Koruma İstasyonu, Halfeti (Tekne turu), Savaşan Köyü ve Rumkale*, Şanlıurfa*, Harran, Karınca Evleri, Harran Üniversitesi, Ulu Cami, Rasathane ve Şehir Surları geziliyor. Daha sonra İbrahim Peygamber’in Doğduğu Kutsal Mağara, Hz. İbrahim Makamını, Ayn-ı Zeliha Gölü, Balıklı Göl ve Gümrükhan’da serbest zaman veriliyor. Belirlenen saatte Adıyaman’daki otelimize varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde. Akşam yemeği sonrası isteyenler yörenin kültürünü yansıtan Sıra Gecesi’ne (Ekstra) katılabilirler.
3.GÜN Atatürk Barajı, Karakuş Tümülüsü, Cendere Köprüsü, Arsemia Antik Kenti, Nemrut
Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Atatürk Barajı, Şehitler Anıtı, Seyir Terası bulunuyor. Ardından otelimizin önünde bizleri bekleyen minibüslere binerek Nemrut Dağı, Doğu Terası, Tören Yolu, Batı Terası’na varıyoruz. Buradaki heykelleri güneşin batışı eşliğinde izledikten sonra bizleri bekleyen minibüslere binerek otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
4. GÜN Hasankeyf, Artuklu Köprüsü, Mor Gabriel Manastırı, Midyat Konukevi, Gümüşçüler Çarşısı
Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Diyarbakır*, Batman*, Hasankeyf’e varıyoruz. Artuklu Köprüsü başta olmak üzere tüm “Hasankeyf”i seyrettikten sonra Gercüş*, Midyat, Mor Gabriel Manastırı, Midyat Konukevi, Telkari Pazarı’nda (Gümüşçüler Çarşısı) serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
5. GÜN Mardin, Mardin Eski Şehir Meydanı, Abbaralar, Meryemana Kilisesi ve Patrikhane, Deyrulzaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi
Sabah saat 06,00’da yapılan kahvaltı sonrası rotamızda; Mardin Eski Şehir Meydanı, Meryem Ana Kilisesi ve Patrikhane (Mardin Arkeoloji ve Etnografya Müzesi), Abdüllatif Camii, Gazi Paşa İlköğretim Okulu, PTT Binası, Binciriye, Medresesi, Şehidiye Camii, Sabancı Mardin Kent Tarihi (eski askeriye) Müzesi’ni gördükten sonra öğle yemeği için Yeni Mardin’de serbest zaman veriliyor. Yemekten sonra; Deyrulzaferan Manastırı, Kasımiye Medresesi gezileri gerçekleşiyor ve Gaziantep’e hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
6. GÜN Kahramanmaraş, Hatay, St.Piere Kilisesi,Antakya Mozaik Müzesi, Habibineccar Camii, Kiliseler
Sabah kahvaltı sonrası rotamızda; Kahramanmaraş*’, Maraş Çarşı ve sebest zaman bulunuyor. Sonrasında rotamızda; Hatay* St. Piere Kilisesi (eğer açık ise), Antakya Mozaik Müzesi, Habibineccar Camii, Katolik (eğer açık ise) ve Protestan kiliseleri (eğer açık ise), Uzun Çarşı gezileri yapılıyor. Ardından Sakarya’ya dönüş yolculuğumuz başlıyor.
Ücrete Dâhil Olanlar
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Otelde konaklama
Otelde alınan akşam yemeği
Otelde alınan sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Gibatur ikramları
Gezi hizmet bedeli
Otoparklar
Sigorta
Rehberlik
Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm yemekler
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
 
Pro WEB