Giba Tour Tatil Acentesi
Karadeniz Turu


1.GÜN SAKARYA – AMASYA
Değerli misafirlerimiz belirlenen saatte Sakarya Kent meydanından hareket . Otobüsümüzde sizlere ikram edeceğimiz ikramlarımız eşliğinde Bolu- Düzce- Gerede- Osmancık yolu ile Amasyaya varıyoruz.
2.GÜN AMASYA –SAMSUN -GİRESUN
Sabah Amasya’ya varış, (Ekstra ) kahvaltı ve dinlenme molasının ardından şehzadeler şehri Amasya’yı doya doya geziyoruz. Amasya kent gezisi (çoğu yürüyerek): Amasya Kalesi (Kızlar Sarayı), Kaya mezarları, Darüşşifa, II.Bayezid Külliyesi,Güneş Saati, Mehmet paşa camii, Şirvanlı camii Gökmedrese, Torumtay Türbesi, Hazeranlar Konağı, nehir boyu eski tarihi Amasya evleri, köprüler,Amasya Müzesi,Ferhat Su Kanalı, camiler, Medreseler, Bedestenler gezisinin ardından (Ekstra ) öğle yemeği ardından Samsuna Hareket ediyoruz Samsun’a varışımız ile ilk olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a ilk ayak bastığı yeri simgelemek üzere yapılan ilk adım anıtını görüyoruz.Amisos hazinelerini içinde barındıran Samsun Arkeoloji müzesini ziyaret ediyoruz.Buradan Samsun meydanında bulunan Atatürk heykelini görüyoruz sonrasında doğu park alanı içinde yer alan Atamızı samsuna ulaştıran aslına uygun olarak yapılan Bandırma vapurunu gördükten sonra OTEL’e yerleşiyoruz.Akşam yemeği ardından otelimizde dinlenme.
3.GÜN : GİRESUN-TRABZON
Değerli misafirlerimiz sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında Trabzona doğru yola koyuluyoruz ilk olarak 13yy da 1.Manuel Kommenos zamanında yapılmış 1461 yılında Fatih Sultan Mehmet in Trabzon’u almasıyla camiye çevrilmiş Pontus devletinin önemli eserlerinden biri olan Ayasofya camisimi geziyoruz .Trabzon merkezde küçük bir gezinti yapıyoruz. 20 yy şaheseri olan Atatürk Köşkü karşılıyor.Ulu önder bu köşk te 1934 ve 1937 yıllarında 2 kez kalmış ve vasiyetinin bir kısmını da bu köşkte yazmıştır.Köşk ün mimarisi ve bahçesi sizleri büyüleyecek.Atatürk köşkü gezimizin ardından ardından Altındere milli parkına hareket ediyoruz.. Altındere Milli Parkı içine girdiğimizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Gözleri renkli olmayan konuklarımız üzülmesin,yeşili seyrederken gözleriniz yeşil tonunu alacak.Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerine kaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırı’nın mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz.1250 m yükseklikte bulunan Sümela Manastırını gezerken rehberimizin anlatımlarından sonra bir kez daha büyüleneceksiniz.Muhteşem gezimizin ardından otele geçiyoruz akşam yemeği ve serbest zaman.
4.GÜN : UZUNGÖL-RİZE-AYDER
Değerli misafirlerimiz sabah erken alınan kahvaltımızın ardından uzun gölde panoramik bir gezintinin ardından yol üzerinde bulunan çay fabrikasında çayın nasıl işlendiğini görüp çay almak isteyen misafirlerimiz alış verişlerini yaptıktan sonra Meşhur Rize Bezi Atolyemize uğrayarak hem Rize bezi hakkında bilgi alıyor hemde alışveriş yapma imkanı buluyoruz. Rize kalesinden Rizeyi kuşbakışı izledikten sonra sonra Fırtına Deresi’ni takip ederken kestane,kızılağaç,doğu ladini gibi doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek Hala Deresinin yanındaki tarihi Osmanlı Taş köprülerinden Mikron ve Kale köprüsünde fotoğraf molası.Kaçkar dağlarının en güzel noktasından biri olan Ayder yaylasında keyifli bir yürüyüş yapıyoruz. Gelin düveni şelalesi ve diğer şelaleleri görüyoruz.Konaklama için otelimize yerleşiyoruz dinlenme ve serbest zaman.
5.GÜN : HOPA –SARP-SINIR KAPISI-BATUM
Değerli misafirlerimiz sabah erken alınan kahvaltımızın ardından Hopada bulunan sarp sınır kapısından PASAPORTA İHTİYAÇ OLMADAN SADECE KİMLİĞİMİZLE BATUMA GEÇİYORUZ Çoruh nehri ve Gonio köprüsü görülerek Bir tarafta deniz manzarasını diğer tarafta Andrew heykelini gözümüze iliştirerek Gürcü Kültürü ve doğasına tanıklık edeceğimiz Batuma varış. Dönüş yolunda gezeceğimiz Batum’da kısa bir mola verdikten sonra Çakvi, Kobuleti, Samtredia şehirleri üzerinden 4 bin yıllık Kolhis krallığının başkenti Kutaisi şehrinde Bagrati ve Gelati Ketedrallerinin gezilmesi, Dünyanın en güzel botanik parklarından batum milli parkının gezilmesinin ardından Batum daki otele yerleşme .
6.GÜN - BATUM- GİRESUN –ORDU
Değerli misafirlerimiz sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrasında. Batumda sınır kapısından çıkarak Giresuna hareket ediyoruz Giresuna varış ile yakın tarihimizin bir parçası milli mücadelenin kahramanlarından TOPAL OSMANIN da mezarının bulunduğu Giresun Kalesi diğer tarafımızda ise Karadeniz in tek adası olan Giresun Adasını panoramik olarak görüyoruz öğle yemeği sonrasında Orduya hareket ediyoruz Ordu kentinin sembolü olan Boztepe çıkmalı şu orduya bakmalı sözünün mekanı olan Boztepe’ye telefirik ile çıkıyoruz (EKSTRA ) Ordu’yu kuşbakışı izlemenin zevkinden sonra FATSA da bulunan otelde konaklama ve akşam yemeği eğlence.
7.GÜN - SİNOP - KASTAMONU - SAFRANBOLU
Akliman, Hamsilos Fiyordu, Sinop Kale burçlarının görülmesi Öğle yemeği. Sinop’a has Maket tekne ( Kotra) alışverişi sonrası Sinop Cezaevinin gezilmesi. Kastamonu’ya hareket. Şerife Bacı ve Atatürk Anıtı, Nasrullah Köprüsü,Nasrullah Meydanı ve Livapaşa Konağı,Münire Medresesi El Sanatları Çarşısı gezileri. Safranbolu’ya hareket. Hıdırlık Tepesinden Panoramik Safranbolu seyri, Kaymakamlar Evi, İzzet Mehmet Paşa Camii, Köprülü Mehmet Paşa Camii’nin görülmesi Yemeniciler arastasında serbest zaman meşhur İmren Lokumlarında Safranbolu lokumu alışverişi.Sakarya’ya dönüş bir dahaki GİBA TOUR turunda buluşmak üzere ayrılıyoruz.
Ücrete Dâhil Olanlar
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Otelde konaklama
Otelde alınan akşam yemeği
Otelde alınan sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Gibatur ikramları
Gezi hizmet bedeli
Otoparklar
Sigorta
Rehberlik
Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm yemekler
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
 
Pro WEB