Giba Tour Tatil Acentesi
Safranbolu - Amasra Turu


1.GÜN: SAKARYA - SAFRANBOLU – CİNCİHAN – YÖRÜKKÖYÜ – KAYMAKAMLAR KONAĞI
Siz saygıdeğer konuklarımızı 07:30 Ofisimizden alarak konforlu Giba Tur otobüsüyle yola çıkıp önce birbirimizle tanışıyoruz. Adapazarı-Hendek ve Bolu güzergâhından, yurdumuzun cennet mekânlarından birisi Safranbolu’ya ulaşıyoruz. Safranbolu’ya ulaştığımızda ilk olarak Safranbolu’nun iki yazlık mekânından birisi olan ve UNESCO’nun Anadolu’da koruma altına aldığı iki köyden birisi olan Yörükköyü’ne gidiyoruz. Yörükköyü’nün Arnavut kaldırımlı taş sokaklarında gezerken kendimizi tarihin sayfalarında birer yaprak gibi hissedeceğiz. Sipahioğulları’na ait iki konaktan birini gezip, ilginç hikâyelerini dinledikten sonra köyün ortak çamaşırhanesine gidiyoruz. Tarih kokan bu mekânda fotoğraflarımızı çektikten sonra yavaş yavaş Yörükköyü’nden ayrılıyor ve Safranbolu’ya hareket ediyoruz. Safranbolu’ya girmeden önce Hıdırlık Tepesi’ne çıkıyor ve etrafı temaşa ediyoruz. Hıdırlık Tepesi, hıdrellez kutlamaları ve yağmur dualarının yapıldığı, Safranbolu’ya dair en güzel manzara fotoğraflarının çekildiği yer ve Anadolu’nun yedi açık namazgâhından birisidir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından tarihi çarşıya iniyor ve Safranbolu’yu en ince noktasına kadar gezip tanıma şansına sahip oluyoruz. Safranbolu gezimize, bölgede gezilecek en güzel konaklardan birisi olan Kaymakamlar Konağı ile başlıyoruz. Burada bulunan yöresel mimariyi ve kıyafetleri görüp fotoğrafladıktan sonra, manifaturacılar ve semereciler çarşısından da geçerek, şimdilerde otel olarak kullanılan tarihi Cinci Han ve Cinci Hamamı’nı görerek İzzet Mehmet Paşa Camii’ne ulaşıyoruz. Beraberinde gezeceğimiz yerler ise, Yemeniciler Arastası, Bakırcılar ve Demirciler Arastası, Pazaryeri ve Akçasu Kanyonu olacak. Köprülü Mehmet Paşa Camii ve Cami Avlusundaki Güneş Saati ise hayretler uyandıracak cinste. Gezilerimizin ardından Kazdağlıoğlu Camii’ni fotoğraflıyor ve Lokumcuya gidiyoruz. Safranbolu’nun en meşhur tadı olan lokumun tadına bakıp, alışverişini yapıyoruz. Burada yapacağımız slayt gösterisi sırasında verilen gazozu içiyoruz. Vereceğimiz serbest vaktin sonrasında ise otelimize yerleşiyoruz. Beraberce alınan akşam yemeği sonrasında dileyen konuklarımız ile Tarihi Safranbolu Çarşısı içerisinde bulunan eğlence mekânlarına karışarak eğleniyoruz.

Akşam Yemeği: Otelde alınacak olup, tur ücretine dâhildir.
Konaklama: Seçilen otelde konaklama gerçekleştirilecektir.
Rota: Sakarya – Abant , Abant - Safranbolu (155 km)

2.GÜN: BARTIN – AMASRA - LİMAN – OYMACILAR – SAKARYA
Açık büfe sabah kahvaltısı sonrasında, muhteşem çay, orman ve dağ manzaralı Karadeniz yollarından ve Bartın Çayının kollarını takiben Karadeniz’in eşsiz kıyıları Amasra’ya hareket ediyoruz. Fatih Sultan Mehmet’in gördüğü zaman “Lala, çeşm-i cihan bumu ola?” diye sorduğu Bakacak Tepesi’nde Amasra ve çevresini panoramik olarak izleyerek fotoğraf molası veriyoruz. Ardından liman bölgesine geçip Çeşm-i Cihan Restaurantta balık ve salata yiyoruz(ekstra). Yemekten sonra, Büyük İskenderin gelini olan ve çocukları tarafından öldürülen Amastris’ in adına kurulan şehrin uzantısı olan Amasra’yı gezmeye başlıyoruz. Bedesten (Roma Bazilikası), Kale içi, Bizanslılar döneminde Kilise Osmanlılar döneminde Camii olarak kullanılan (Kilise–Camii) Şapel, Asker Çeşmesi ve Liman gezilerimizi tamamladıktan sonra Oymacılar Çarşısı’na gidiyor ve yöreye özgü Telkırma Sanatı ile ilgili olarak çarşıdaki küçük dükkânlarda çalışan bayanlardan bilgi alıyoruz. Sonrasında hava şartları uygun olduğu takdirde, bir yarımada olan Amasra’yı bir de denizden görmek için, (ekstra) tekne turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tekne turu sonrasında ise Amasra’dan ayrılıp, Sakarya'ya hareket ediyoruz. Akşam saatlerinde Sakarya’ya varıyor ve siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalarda bırakarak yeni turlarımızda sizleri tekrar görmek üzere vedalaşıyoruz.

FİYATA DÂHİL OLAN HİZMETLER:
• 1 Gece Otel Konaklama
• 1 Öğle Yemeği & 1 Akşam Yemeği
• Lüks Otobüsler İle Ulaşım
• Otobüs İçi İkramları
• Giba Tour Kalite ve Güvencesi

FİYATA DÂHİL OLMAYAN HİZMETLER:
• Tüm Özel Harcamalar
• Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
• Çevre Gezileri ve Müze ve Ören Yeri Girişleri

GENEL ŞARTLAR:
• Gezi süresi günübirliktir.
• Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında geçerli olup, tek bir çocuk için uygulanabilmektedir.
• Rezervasyon esnasında kesinlikle, koltuk numarası belirtilemez ve koltuk garantisi verilemez.
• Rehberimiz, programın tamamını gerçekleştirmek koşuluyla, programın akışında değişiklik yapma hakkına sahiptir.
• Giba Tur, yoğun dönemlerde, aynı kalite ve standartları korumak ve misafire önceden bildirmek koşuluyla, otel değiştirme hakkını saklı tutar.
• Hava muhalefeti ve diğer doğal afetler sebebiyle gerçekleşmeyen turlardan Giba Tour sorumlu değildir.
• Giba Tur, turlarda yeterli çoğunluğu sağlayamaması durumunda, misafire turun hareketine 48 saat kala ve daha öncesinden haber vermek koşuluyla, turu iptal etme hakkını saklı tutar.
• Misafirler, turun hareketine bir hafta kala hiçbir sebep belirtmeksizin turu iptal edebilirler.
• Bütün fiyatlara KDV dâhildir.

UYARI VE TAVSİYELER:

Bu turumuza katılan misafirlerimizin yanlarında, rahat yürüyebilecekleri bir ayakkabı, yedek kıyafet, fotoğraf makinesi, bulundurmalarını tavsiye ederiz.
 
 
Pro WEB