Giba Tour Tatil Acentesi
Fethiye Saklıkent Turu


1. Gün Fethiye
Belirlediğimiz yerde toplanma ve Fethiye’ye doğru hareket ediyoruz. Araçta ikramlarımızla beraber Fethiye’ye varış ve otele yerleşme. İlk gün serbest zaman.
2. Gün Fethiye Ölüdeniz Kelebekler Vadisi
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası Ölüdeniz’den tekneye biniyoruz. Ölüdeniz tekne turumuz 6 duraktan oluşmakta. Mavi Mağara , Kelebekler Vadisi,Akvaryum Koyu ,St.Nicholas Adası,Deve Plajı ve Soğuk su dan oluşan yüzme molaları ile Akdeniz’in muhteşem kristal renkli sularında yüzerek, lezzetli bir öğle yemeğinden sonra (tavuk,balık,köfte,pilav,salata,)eğlencenin doruğunda unutulmaz bir gün geçirmenize yardımcı oluyoruz....Tekne turu bitiminde otele dönüş ve serbest zaman.
3. Gün Fethiye Saklıkent Kanyonu
Sabah kahvaltısının ardından otelimizden ayrılıyoruz. Dönüş yolunda Saklıkent Kanyonu’na gidiyor ve Saklıkent Kanyonu’nu geziyoruz. Antalya-Muğla sınırını çizen Eşen Çayının kolu olan Karaçay’ın oluşturduğu kanyondur. Suyun kolayca aşıdırabileceği Kalkerli arazide fay çatlaklarınında yardımıyla sarp ve derin bir kanyon oluşmuştur.Uzunluğu 18 km , yüksekliği 200 m’dir. En dar yeri 2 metreye kadar düşer.Kanyonun keşfi ise çok yakın bir tarihe dayanmaktadır.
Rivayetlere göre bir çobanın keçisini buraya kaçırması sonucunda keçisinin peşinden gitmesiyle keşfettiği kanyon, çevre yerleşkelerde merak konusu olur. Çobanın burayı bildirmesinin ardından Çevre ve Orman Bakanlığı’nın Saklıkent’i Milli Park ilan etmesinden sonra, özel firmalarında da desteği ile Saklıkent bugünkü halini alır.
Ücrete Dâhil Olanlar
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Otelde konaklama
Otelde alınan akşam yemeği
Otelde alınan sabah kahvaltısı
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Gibatur ikramları
Gezi hizmet bedeli
Otoparklar
Sigorta
Rehberlik
Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm yemekler
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
 
Pro WEB