Giba Tour Tatil Acentesi
Söğüt-Bilecik Turu
Siz değerli konuklarımızı daha önce belirlediğimiz saatte ve yerden alıyoruz. Yaklaşık bir saat sonra Bilecik’in Söğüt ilçesine bağlı Küre köyüne varıyoruz.Söğüt’e varmadan önce Küre köyü yakınında bulunan Dursun Fakih Türbesi’ni ziyaret ediyoruz.

Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Osman Gazi’nin bacanağı, Şeyh Edebali’nin damadı olan, 1299 yılında Karacahisar’ın fethinden sonra Osman Gazi adına hutbe okuyup, beyliğin resmen kurulduğunu ilan eden din adamı Dursun Fakih’i ziyaret ettikten sonra Söğüt’e varıyoruz.
600 yıl boyunca 3 kıtaya hükmedecek imparatorluğun temellerinin atıldığı ve ilk başkenti, Söğüt’e vardığımızda ilk ziyaret yerimiz; Ertuğrul Gazi Kuyulu Mescidi olacaktır. Osmanlı Beyliği’nin kurucusu Osman Gazi’nin babası Ertuğrul Gazi’nin özel kuyulu mescidini gördükten sonra, yaya yürüyerek Çelebi Sultan Mehmet Cami’sine geliyoruz. Sonrasında; Karakeçeli Parkı, Kaymakam Sait Bey Çeşmesi, Çifte Minareli Hamidiye Cami, Ertuğrul Gazi Müzesi, Ertuğrul Gazi Türbesi ve Hazire Alanı, Hamidiye İdadiyesi, Darüleytam binasını gördükten sonra öğle yemeği için Osmanlı Konağı’na gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından, Kurtuluş Savaşı’nın (1919-1922) dönüm noktasının yaşandığı Metristepe Şehitliği ve Zafer Anıtı’nı, İnönü Şehitliği’ni ziyaret ediyoruz. Ardından, Türkiye’de tek ekim alanı olan, dünyanın en iyi Şerbetçiotu’nun yetiştirildiği Bilecik’in Pazaryeri ilçesine gidiyoruz. Yöreye özgü Arnavut Helvası’nı tadıyoruz. Ünü tüm Türkiye’ye yayılmış olan, en iyi toprak kapların üretildiği Kınık köyünü ziyaret ediyoruz. Köyde üretim yapan onlarca atölyeden birini ziyaret ederek toprağın nasıl sanata dönüştüğünü bizzat yerinde görüyoruz. Ardından Bilecik’e hareket ediyoruz. Sırasıyla; Belekome Kalesi ve Vadisi, Saat Kulesi, dünyada ilk ve tek üç boyutlu Osmanlı Devlet Arması, Şeyh Edebali Türbesi ve Orhangazi Türbesi’ni ziyaret ettikten sonra alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Ardından Sakarya’ya hareket ediyor ve siz Giba Turizm dostlarını saat 22:00’de aldığımız noktalarda bırakarak diğer organizasyonlarımızda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.
Ücrete Dâhil Olanlar
Profesyonel rehberler eşliğinde gezi
Lüks otobüsler ile ulaşım
Çevre gezileri
Gibatur ikramları
Gezi hizmet bedeli
Otoparklar
Sigorta
Rehberlik
Ücrete Dâhil Olmayanlar
Tur programında ekstra olarak belirtilen tüm gezi ve eğlenceler
Tüm yemekler
Tüm öğünlerdeki yemeklerde alınan içecekler
Tüm özel harcamalar
Müze ve ören yeri giriş ücretleri
 
 
Pro WEB